barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_urodaiwlosy_wywiad_bijum (2)

Agnieszkę zaczęłam czytać w marcu 2014 roku, była właścicielką pierwszego bloga, którego skomentowałam. Zostałam z nią na dłużej i udało mi się ją poznać. Obecnie pokazuje nam na Facebooku jak piękne makijaże tworzy, ma talent! Jakiś czas temu zadałam jej kilka pytań, których odpowiedzi sama zawsze byłam ciekawa 😉


Skąd pomysł na nazwę?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań! Z 8 lat temu popularna była gra online, polegająca na hodowaniu własnego smoka. Oczywiście i ja musiałam założyć tam konto, a los przydzielil mi kryształowe jajo, z którego wykluł mi się śliczny, mieniący się jak drogocenny kamień smoczy pisklaczek… o którym oczywiście po tygodniu zapomniałam, słaba by była ze mnie Matka Smoków. Tak czy inaczej, smoczka nazwałam Bijum, bo bijou to kryształ, ale taka nazwa była już zajęta. Z czasem zaczęłam się tak podpisywać w innych miejscach w sieci i tak już zostało.

Co skłoniło Cię do założenia bloga?

O założeniu bloga myślałam już naprawdę długo. Przeglądałam wiele innych stron, udzielelam się na forum, ale wciąż czułam, że potrzebuję czegoś tylko mojego. Chciałam stworzyć miejsce, w którym mogłabym notować swoje przemyślenia, plany i rezultaty pielęgnacji moich wymagających włosów, jednocześnie pomagając dziewczynom o podobnych problemach.

Jaką miałaś co do niego koncepcję?

Od początku chciałam, żeby mój blog był miejscem przyjemnym i ciepłym. Chciałam motywować siebie i innych, pokazać, ze cienkie włosy również można pokochać. Z czasem do bloga wkradało się coraz więcej tematów wykraczajacych poza włosową strefę.

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_urodaiwlosy_wywiad_bijum (3)

Skąd czerpiesz pomysły na nowe posty?

Pomysły zawsze napływały same. Inspiracją często były komentarze czytelników, urywki rozmów zasłyszane w autobusie czy urodowe problemy osób z mojego bliskiego otoczenia. Obecnie dotarłam do przykrego momentu, w którym mój wewnętrzny niespełniony literat aż się prosi o skrobnięcie wpisu czy dwóch, jestem niestety mocno ograniczona przez brak czasu i materiałów.

Ile zajmuje Ci przygotowanie wpisu?

Wszystko zależy od tematu tego wpisu. Największym przedsięwzięciem zawsze jest zrobienie zdjęć, bo tutaj – i światło musi być dobre, biometr korzystny, humor odpowiedni i czasu dostatecznie dużo. 🙂 Najgorsza jest segregacja i obróbka, ona zajmuje przeważnie do dwóch godzin. Samo napisanie posta to kolejna godzina lub dwie, w zależności od tematu.

Co blog zmienił w Twoim życiu?

Dzięki blogowaniu połączyłam swoje dotychczasowe pasje, dowiedziałam się co nieco (niestety wciąż za mało) o fotografii czy grafice. Przede wszystkim jednak poznałam wspaniałych ludzi i właśnie to jest najpiękniejsze w blogosferze! 🙂 Dostałam wiele budujących maili, a na spotkaniach i konferencjach mogłam uścisnąć się z dziewczynami, które do tej pory kojarzyłam tylko z sieci (taak, ściskałyśmy się pod Dworcem Centralnym a ja macałam jej włosy :D). Część z tych znajomości zakończyła się na serdecznych uśmiechach, część przerodziła się w prawdziwą przyjaźn, której nie straszne są kilometry.

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_urodaiwlosy_wywiad_bijum (3)

Czego nauczyłaś się od innych blogerów?

Wszystkiego! Naprawdę. Zanim założyłam swojego bloga, spędziłam całe miesiące przeglądając te mniejsze i większe blogi. Wiele można nauczyć się z różnych tutoriali, a jeszcze więcej po prostu obserwując i wyciągając wnioski. Dzięki dziewczynom nauczyłam się edycji szablonów, wyrobiłam sobie jakieś tam mniemanie o „schludnym i estetycznym blogu”. Prócz spraw technicznych dowiedziałam się oczywiście wiele na temat składów kosmetyków czy wymagań danego typu cery. Czytając posty osób o zupełnie innych problemach, dziś mogę pomóc koleżankom w doborze odpowiedniej pielęgnacji, polecić jakiś kosmetyk czy odesłać na konkretnego bloga po więcej informacji.

Co zamierzasz dalej robić z blogiem? Zmiany, nowe serie, nowe tematy?

Niestety, w ciągu ostatniego roku miałam bardzo mało czasu na rozwój swojego bloga. Niesamowicie mnie to smuci, bo chciałabym wciąż rozwijać to miejsce. Jeśli życie poukłada mi się na tyle, bym mogła wrócić do regularnego pisania, na pewno wprowadzę nowe serie i tematy. Na pewno chciałabym skupić się na kolorówce i makijażu (jest w tym dobra!), zacząć przygotowywać tutoriale, pisać trochę więcej o moim obecnym zajęciu – malowaniu. W planach mam niezbędniki dla Panien Młodych, spis absolutnie niezbędnych produktów w kuferku wizażysty i wiele, wiele więcej. Chciałabym także wykroczyc poza urodowe tematy, więc.. trzymajcie kciuki. (trzymamy!)

Jakie jest Twoje największe odkrycie, o którym dowiedziałaś się dzięki blogowi?

Największe odkrycie? O matko. 😀 Cała moja obecna pielęgnacja cery to jedno wielkie odkrycie. Odkryłam mnóstwo produktów, które uwielbiam i do których wciąż wracam. Odkryłam, że lubię spotykać się z obcymi ludźmi, że wcale nie boję się tłumów i że dzielenie wspólnej pasji jest niesamowicie budujacym doświadczeniem. 🙂

Agnieszkę głównie kojarzę z tego zdjęcia, pamiętam że to był mój pierwszy jej przeczytany post i… zostałam u niej na dłużej 🙂

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_urodaiwlosy_wywiad_bijum (2)

Jak Wam się spodobały odpowiedzi Agnieszki? Na jej bloga traficie wpisując www.bijum.pl – bloga prowadzi już 3 rok i to od niej uczyłam się początków pielęgnacji włosów. Macie jeszcze jakieś pytania do Agnieszki? Pamiętacie kogo pierwszego w blogosferze zaczęliście czytać? Dajcie znać 😉
BLOG AGI INSTAGRAMFACEBOOK

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

7 thoughts on “BARBEO pyta – Agnieszka Wójcik – Bijum.pl”

    1. ja mam ogromny problem z nazwami, bo niezbyt się przywiązuję i bardzo szybko bym zmieniła – kilka/ kilkanaście blogów i każdy był z tą wymarzoną nazwą 😀 Teraz zastanawiam się nad nazwą dla swojej marki i wiem, że musi mieć historię 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *