Dziś kilka słów na temat rozjaśnienia włosów raczej naturalnymi sposobami. Najbardziej przyda się to blondynkom, którym na zimę włosy delikatnie ciemnieją oraz wszystkim, które po prostu włosy chcą rozjaśnić.
 
 

Mamy kilka sposobów. Część bardziej naturalna, inne dużo mniej, jednak warto spróbować każdego sposobu, zwłaszcza jeśli jest się zdesperowanym.

Słońce. 

To jest ten najbardziej naturalny sposób, jednak potrafi zrobić krzywdę włosom oraz nam samym. Jak? Słońce trzeba dawkować bardzo ostrożnie i nie wystawiać głowy bez ochrony, czyli kapelusza, czapki czy chusty na wiele godzin, ponieważ możemy dostać udaru. Należy powoli przyzwyczajać organizm do większej ilości słońca tak samo jak przy opalaniu. Z tym, że skóra ciemnieje a włosy jaśnieją, ponieważ słońce wysusza włos prze co staje się jaśniejszy. Jeśli jesteście w stanie to przeżyć proponuję oczywiście się dobrze zabezpieczyć – olejki oraz sera. Najciekawsze efekty da związywanie włosów w warkocza a podbić efekt możemy zmoczeniem włosów słoną wodą.

Cytryna. 

Domyka łuski przez co włosy są bardziej błyszczące i gładkie, Pomaga przy przetłuszczaniu skóry głowy. Można dodać kilka jej kropli do naszego szamponu i obserwować, czy są efekty. Natomiast największe efekty daje spryskiwanie włosów na słońcu wodą wymieszaną z sokiem z cytryny.

Płukanka z rumianku. 

Jest to chyba najbardziej znany sposób, ponieważ rumianek można dostać wszędzie, ale również znaleźć i ususzyć. Jak wiadomo rumianek jest rośliną, a jak większość płukanek ziołowych włosy wysusza. Na plus rumianku jest to że włosy również odżywia. Poleca się spłukiwanie włosów wywarem z rumianku już po ich umyciu. Pomoże dziewczynom, których skóra głowy się przetłuszcza. Suche z natury może natomiast zniszczyć. Trzeba się liczyć jednak z tym, że może efekt nie być zbyt spektakularny z racji np. grubych czy też bardzo ciemnych włosów.

Kosmetyki z wyciągami.

Jeśli nie chce nam się bawić w naturalniejsze sposoby, możemy zamienić je na kosmetyki mające w składzie ekstrakty, np. z rumianku, cytryny.

Rabarbar. 

Jest to coraz bardziej popularny sposób, ponieważ rozjaśniać może nie tylko wywar z korzenia ale również kompot z rabarbaru, więc jeśli mamy taki w domu – można przetestować.

Kąpiel rozjaśniająca.

Nigdy tego nie robiłam, ale podglądałam jak wygląda. Po jednej kąpieli zdrowe włosy nie powinny się poniszczyć, powinny natomiast rozjaśnić się o ton lub dwa. Myślę że mogłaby by być bardzo delikatną odmianą ombre. Jak się ją robi? Rozjaśniacz, woda utleniona, szampon i odżywka. Jeśli chcesz wiedzieć więcej od kompetentnej osoby – wejdź [tutaj do Mysi]

Miód.

Nawilża i rozjaśnia. Fajnie wygląda efekt po dodaniu do maski i trzymaniu przez około godzinę. Jest to raczej delikatne rozjaśnienie, ewentualnie bursztynowy poblask.

Mamy więc 7 sposobów jak włosy rozjaśnić w domu, bez niczyjej pomocy – 5 całkiem naturalnych a 2 nieszczególnie, ale nie wymagające szczególnych umiejętności, jednak przy kąpieli należy uważać aby, nie przedobrzyć i nie spalić sobie całkowicie włosów.

Używałyście którejś z metod? Jak efekty? Czasem myślę nad jaśniejszym blondem, ale trochę się boję 🙂

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

8 thoughts on “Jak rozjaśnić swoje włosy w domu?”

  1. Ja miałam takie przygody z włosami, że mogłabym opowiadać i opowiadać tzn jeśli chodzi o farbowanie itp. teraz moje włosy są naturalnego koloru i latem są o wiele jaśniejsze 🙂 Ale fajnie wiedzieć o tym naturalnych metodach, zawsze mogą się przydać 🙂

  2. Koniecznie muszę spróbować! Przerzuciłam się na hennę do farbowania, ale ona nie rozjaśnia i mam zdecydowanie za ciemny kolor. Super zmiany na blogu 😉

  3. Ja nie narzekam na swoje włosy i na ich kolor. Aczkolwiek w lecie są jaśniejsze prawie jak ciemny blond a gdy jest jesień zima są ciemno brązowe 🙂 Czasem gdy dłużej trwa minusowa temperatura włosy prawie popadają w czerń 🙂

  4. a propo rozjaśniania przez słońce to się zgodzę 🙂 Jednak musiałbyśmy przebywac na słoneczku dużą ilość czasu , no i oczywiście musiałbyśmy uważać aby nie dostać udaru !
    Ja połączyłam polskie słońce z L`Oreal, Casting Sunkiss Jelly , świetny efekt ! Co najważniejsze produkt nie niszczy włosów 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *