Każdy się zmienia, ale czy każdy wie w jaki sposób i czemu?
 

Zmiana

 

jest istotą rozwoju, uwzględnieniem perspektywy czasowej. Jest różnicą pomiędzy stanem poprzednim a obecnym. Jednak nie każda zmiana oznacza rozwój.
Jakie są rodzaje zmian?
 
-społeczne
-osobowościowe
-poznawcze
-behawioralne
 
Nad jaką zmianą będziesz pracować?
 
Ja definitywnie skupię się na zmianie behawioralnej ( dotyczącą zachowania) oraz osobowości.
 
 
Wiem, że osobowość jest często strukturą dziedziczną i nie ze wszystkimi swoimi wadami da się walczyć, jednak spróbuję. Oczywiście założenie, że można się zmienić i wyplenić pewne swoje cechy całkowicie to bujda – nasze życie pomimo starań stanie się sztuczne i nieszczęśliwe.
 
Co jeszcze można powiedzieć o zmianie? Że nie można się nie zmieniać, całe życie jest zmianą a kto się nie zmienia – nie żyje.
 
 
Cały proces zapewne będzie trwał ponad dwa lata. Na zmiany w naszym życiu mają wpływ przeróżne wydarzenia, od tych najmniejszych i codziennych po wyjątkowe lub traumatyczne. Przy każdej małej zmianie uruchamia się lawina kolejnych wydarzeń spowodowanych przez to pierwsze, np zainicjowane przez nas samych.
 

Jak to wygląda?

 
Chcemy na przykład schudnąć, zaczynamy więc biegać. Idziemy na zakupy, kupujemy konkretne buty lub ubrania, zmienia się nasz rozmiar, zaczynamy gotować inaczej, oglądamy co innego w telewizji, bywamy w innych miejscach, poznajemy innych ludzi.

 

Jedna mała rzecz.


 
Zaczątki naszego charakteru są kształtowane w dzieciństwie i wpajane przez rodziców. Jednak dorastając, zmienia się nasze postrzeganie świata, kształtujemy swoje własne opinie. Część osób będzie się utożsamiać z tym, co im wpojono a część osób będzie się czuło jak oderwane od rzeczywistości, jakby urodzili sie nie tam, gdzie trzeba.
 

Co zrobić, żeby się zmienić?

  • Cel
  • Plan
  • Strategia
  • Wcielenie w życie
  • Czas
 
Wiele i niewiele. Aby się zmienić w określonym kierunku, należy posiadać w sobie ogromne pokłady samozaparcia i silnej woli. Wiecie jaki jest plus?
 
Naukowcy potwierdzili, że jeśli coś jest nam powiedziane że nie da się tego zrobić, to nie będziemy próbować. Przecież jesteśmy przekonani o tym, że się nie da. A gdy ktoś nam o tym nie powie (że się nie da) i poprosi o zrobienie tego? Zazwyczaj badana jednostka będzie próbować do skutku.
 
 

Najważniejsze jest wierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko się da zrobić.

 


Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

One thought on “Jak się zmienić? Czym jest zmiana?”

  1. U mnie tak właśnie się stało, gdy zaczęłam dbać o włosy. Chciałam wprowadzić jedną małą zmianę, a przez te prawie 4 lata moje włosy stały się zdrowsze, ja nauczyłam się wykonywać makijaż, dbać o cerę i ciało, a także ćwiczyć i robić sobie manicure. I niby wydaje się, że to nic takiego to takie drobne zmiany potrafią wpłynąć na całe życie, ja np. czuję się dzięki temu bardziej atrakcyjna. Podobnie miałam z rezygnacją z codziennego jedzenia słodyczy (obecnie jem raz na 1-2 tygodnie). Kolejnym krokiem było zrezygnowanie ze słodzenia herbaty, odstawienie chipsów i słonych przekąsek oraz unikanie smażenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *