Jak zapuścić włosy? Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Sposoby na porost włosów?

 

Już niedługo będzie u mnie wysyp w tej tematyce, ponieważ zapuszczę te włosy.


Od dawien dawna wiedziałam, że na swoim ślubie będę mieć długiego warkocza. Naprawdę długiego.
I to właściwie jest jedyna rzecz, którą wiem na pewno i którą chcę osiągnąć na 100%.

W tej chwili mam na zapuszczenie włosów mam 36 miesięcy. Włosy, a właściwie warkocza chcę mieć długości MINIMUM do talii.
Obecna długość moich włosów to 54cm. Tak, dobrze widzicie, ponieważ zmieniłam sposób mierzenia.
Nie mogłam nigdy tak dokładnie znaleźć miejsca w którym miesiąc wcześniej mierzyłam włosy.

 

INSPIRACJA

 

 

 

MIERZENIE WŁOSÓW

Co miesiąc będę włosy mierzyć w ten sam sposób – od linii włosów po środku czoła, przez środek głowy, aż do końcówek. Aby było jak najbardziej dokładnie, pomagać mi będzie druga osoba – mama.

ZDJĘCIE WŁOSÓW

Oczywiście będę fotografować postępy, aby było mi łatwiej określić czas i ilość centymetrów jeszcze potrzebnych

ZAHAMOWANIE WYPADANIA

Jednym z założeń będzie jak najlepsze zahamowanie wypadania włosów, aby były najbardziej okazałe.

PRZYŚPIESZENIE POROSTU

Będę łapać się każdego sposobu, aby przyśpieszyć porost. Pragnę jak najszybciej osiągnąć wymarzoną długość, tak aby wybrać dla włosów odpowiedni kształt i cięcie oraz się do tego przyzwyczaić.

OBCINANIE WŁOSÓW

Moja najmniej ulubiona część dbania o włosy. Mam gęste i zdrowe włosy, jednak raz na jakieś pół roku wypada przejść się do fryzjera aby odświeżyć końcówki, bo nie ma sensu zapuszczać smętne i podniszczone strąki.

SPOSÓB

Każdy sposób przetestowany przeze mnie będę dokładnie opisywać na blogu. Ostrzegam, że mogę wyczerpać temat zapuszczania włosów przez ten…

CZAS

Mam na to 35 miesięcy. Liczę, że moje włosy rosną 1cm miesięcznie i urosną 35cm. Biorę pod uwagę kilka cm różnicy na podcinanie końcówek.

CEL

85 CM.
Mam więc 4cm zapasu, na wszelki wypadek.

START

54cm – mierzone już nowym sposobem.

 

 

 

 

 

 
Macie dla mnie jakieś sprawdzone sposoby? Albo już gotowe kosmetyki? Przetestuję wszystko 😀

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

28 thoughts on “Zapuszczam włosy do ślubu – start”

  1. Też zapuszczam do ślubu, ale zostało mi tylko 6 miesięcy. Aktualnie moje włosy są dłuższe od Twoich o 1 cm, ale zamierzam podciąć za kilka dni końcóweczki 🙂 Życzę powodzenia i będę chętnie zaglądać szczególnie na aktualizacje Twojego zapuszczania 🙂

  2. Powodzenia w zapuszczaniu:) A co do sposobów…u mnie świetnie sprawdził się szampon w saszetce od Babuszki Agafii Aktywator wzrostu i tonik do włosów też od Babuszki;)

  3. Gratuluję zaręczyn i ustalenia daty! 🙂 Jestem pierwszy raz na blogu i bardzo mi się podoba. Wracając do daty – świetnie ją wybraliście, pokrywa się z początkiem i zaręczynami właśnie. Aczkolwiek dla mnie czekać kolejne trzy lata byłoby dużo, ale oczywiście każdy ma swój pomysł i swój sposób 🙂 Z chęcią będę przyglądać się Twojej drodze do wymarzonej długości! Tym bardziej, że jestem w całkiem podobnej sytuacji – zapuszczam do ślubu. Mój przypadek jest jednak inny – zapuszczać zaczęłam w kwietniu od długości do brody. Cóż, ile urosną tyle urosną, najbardziej skupiam się na zagęszczaniu ich, hodowaniu baby-hairów… Pozdrawiam i do usłyszenia, Anka (SZM)

  4. Ja również zapuszczam włosy do ślubu i nawet mam podobną długość do Ciebie, z tym że mi pozostało półtora roku… z ciekawością będę przyglądać się twoim zmaganiom i chętnie wypróbuje kilka sposobów u siebie.
    Tak poza tym słyszałaś o wcierce Andrea z Ali express? Ostatnio robi furorę w sieci i podobno miesięczny przyrost wynosi około 4cm 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *