Po co mi piramida pielęgnacji? Jak wygląda? W ogóle po co to komu?
Już mówię. Piramida pięlgnacyjna jest jak piramida potrzeb Maslowa? Kojarzycie to chociaż z gimnazjum? Ogólnie chodzi o to jakie potrzeby muszą być spełniane najczęściej. W tym wypadku to, czego włosy potrzebują najczęściej lub najwięcej. Jak wygląda moja piramida?

 


Dzielimy naszą piramidę na częstotliwość występowania naszych potrzeb.

CODZIENNIE

Ja codziennie wcieram wcierkę w skórę głowy i przy okazji masuję skalp tak, aby pobudzić wzrost włosa.
Codziennie również czeszę rano włosy a potem już staram się ich nie ruszać, ponieważ najczęściej robię warkocza, koczka lub jakąś inną fryzurę, dzięki której włosy nie będą wchodzić mi do oczu a końcówki będą bezpieczne.
Codziennie przyjmuję również suplementy. Od wczoraj jest to Biotebal – kupiłam dwa opakowania i jestem ciekawa co z tego wyjdzie, ponieważ moje plany zapuszczaniowe zrobiły się bardzo napięte.

PRZY KAŻDYM MYCIU

Przed każdym myciem olejuję skalp mieszanką olejów kokosowego i rycynowego a reszta włosów jest spryskiwana sokiem z aloesu i nakładam olej lniany. Po myciu używam odżywki. Czasem włosy suszę, czasem zostawiam je, żeby wyschły same – szczególnie na początku tygodnia. Po czasie, gdy włosy są już wilgotne wcieram w końcówki serum silikonowe.

RAZ W TYGODNIU

Raz w tygodniu nakładam na długość włosów maskę DIY. Zazwyczaj są to półprodukty, maska, nafta i jakiś olej. Raz na jakiś czas używam produktów prosto z kuchni.

  • Przepis na moją maskę DIY

Raz w tygodniu również przygotowuję sobie płukankę – bardzo często jest to płukanka mleczna, octowa, z gencjaną a czasem pokrzywa lub jakieś inne zioła, które mam na stanie.

CO 2 TYGODNIE

Co 2 tygodnie wykonuję peeling cukrowy skalpu . Uwielbiam, kiedy skóra jest taka świeża i dokładnie oczyszczona. Zazwyczaj przy tym samym myciu nakładam maskę DIY do której dołączam większą ilość protein niż zwykle.

CO 3-4 MIESIĄCE

Włosy podcinam co 3-4 miesiące, ponieważ nie czuję częściej tego robić. Włosy laminuję gdy mi się tylko o tym przypomni. Czyli zazwyczaj w okolicach wyprawy do fryzjera.

 
Swoją własną piramidę zrobiłam i wydrukowałam, aby systematycznie dbać o włosy i mieć spisane czarno na białym kiedy i co trzeba zrobić.
 
Robiłyście już dla siebie piramidę pielęgnacji? Pokażecie jak wygląda?

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

13 thoughts on “Piramida pielęgnacji włosów”

  1. Mi nie wychodzi peeling cukrowy, jakoś za szybko mi się rozpuszcza i połowę włosów sobie wyrywam próbując się odstać do skalpu:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *