barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)Jak co miesiąc zapraszam na włosową aktualizację miesiąca – sierpień 2016. Co tym razem? Szpital, choroba, siłownia, Calcium Pantothenicum i olejowanie. Z dnia na dzień czuję się lepiej, wyglądam lepiej i po prostu jest mi lepiej. Włosy powoli robią się zauważalnie dla mnie długie, ale jeszcze dłuższa droga przede mną.


OGÓLNE PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Tak jak wspominałam – na początku miesiąca przebywałam w szpitalu, potem przez dwa tygodnie brałam antybiotyki i w końcu, pierwszy raz od kilku lat poczułam energię, siłę do robienia czegokolwiek 🙂 Czy osiadłam na laurach? Niee. Zaczęłam chodzić na siłownię, zaplanowałam wyjazd rocznicowy do miasta, które bardzo chcę zwiedzić, zaczęłam mądrzej jeść, więcej się ruszać, więcej robić.

Wstaję o 6:30, wracam do domu koło 17, pakuję się i biegnę na siłownię – „siedzę” tam około 2 godzin, wracam, pracuję nad blogiem (Wy pewnie mało widzicie, ale załatwiam sprawy techniczne, robię zdjęcia na przyszłość, aktualizuję posty, wyszukuję nowych tematów, i tak w kółko :D), około 30 minut planuję moją własną firmę, mizdrzę się (kąpiel, włosy i te „babskie sprawy” :D), lekko ogarniam pokój i jeszcze przed snem czytam książkę (wychodzi mi jedna tygodniowo). Chcę robić jeszcze więcej, ale zaczyna brakować mi czasu. W związku z tym przekopuję internet w celu usprawniania w działalności bloga.


WŁOSY

Na początku sierpnia trochę stresu przeżyłam i one razem ze mną. Przez pierwsze 2 tygodnie nie skupiałam się na nich zbytnio, ale jak już się ogarnęłam, to porządnie się za nie wzięłam. Obecnie olejuję włosy na noc, co 2-3 dni a rano zmywam olej odżywką lub maską i czasem delikatnie poprawiam szamponem. Na końcówkach ląduje serum wymieszane z olejem – włosy suszę i zaraz jadę do pracy 🙂

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)
To zdjęcie mnie zabiło 😀 Mam na nim tak zielone oczy, że nie wyrabiam… Ja mam szare oczy!

DŁUGOŚĆ

lipiec – 64cm

sierpień – 66cm / CEL – 85CM


PIELĘGNACJA

Wykończyłam bardzo fajny szampon z Syossa, za którego dziękowałam w szpitalu – nie musiałam targać ze sobą olejów i odżywek, a przy okazji nie miałam miotły zamiast włosów. Wykończyłam również Kallosa Silk, którego najczęściej używałam do tuningowania i do mycia odżywką. Powoli kończy mi się serum z Green Pharmacy i mam co do niego mieszane uczucia, ale o tym napiszę Wam już w jego recenzji. Do olejowania posłużyłam się olejem rzepakowym i efekty mnie zadziwiły – miękkie i lekkie włosy, które nie falowały się tak, jak zwykle lubią to robić.

Natomiast włosy powoli przestają wypadać i myślę, że to głównie zasługa leczenia i zdrowszego podejścia do odżywiania. W sierpniu totalnie zapomniałam o jakichkolwiek przyśpieszaczach porostu, ale we wrześniu poprawię się w tej kwestii. Co kilka dni, o ile pamiętałam, brałam Calcium Pantothenicum – być może efekt 2cm na miesiąc to ich zasługa?
Większość miesiąca chodziłam w warkoczach, koczkach i kucykach i totalnie zapomniałam o tym, że tak bardzo zależy mi na ich długości. Nie powiem, miałam wczoraj miłą niespodziankę, ponieważ włosy mi urosły 2cm w miesiąc i sięgają już do zapięcia stanika. Są już naprawdę długie i jestem już naprawdę na półmetku zapuszczania.

Zresztą, same spójrzcie, jak się prezentują! 😀 Powoli stają się moją dumą 🙂

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)

barbeo_barbara_maciejewska_blog_o_wlosach_blog_wlosy_urodaiwlosy_podsumowanie_miesiaca_sierpien_2016 (6)


A jak Wam się udał miesiąc? Włosowo i niewłosowo? Opowiadajcie 🙂

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

5 thoughts on “Podsumowanie miesiąca 11 – sierpień 2016”

  1. Twoje włosy prezentują się naprawdę świetnie!
    U mnie było podobnie, jeśli chodzi o pielęgnację – zupełnie je zaniedbałam. Oczywiście od razu za to zapłaciłam – i to wysoką cenę, w postaci strasznego wypadania. Teraz powoli zaczynam je ogarniać – wyciągnęłam tak grube działo, że włosy nie mają inne wyjścia, jak tylko się poddać! 😉

  2. Piekne są 😉 u mnie całkiem okej choć olejowanie różnie wyglądało 🙂 dobrze ze starasz się prowadzić zdrowy tryb życia, naza to się rozleniwilam ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *