barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-11

Aby urządzić ślub i wesele w stylu boho należy przygotować się na ciężką pracę, ponieważ wykorzystuje się własną wyobraźnię i zasoby matki natury. Styl ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, jednak tylko jego pojedyncze cechy powoli się przyjmują. U nas niewiele osób chciałoby wziąć ślub w miejscu bez klimatyzacji czy… toalety. 


No ale od początku. Śluby boho, których początek dał klimat USA nie do końca są możliwe do przełożenia na polską rzeczywistość. Jesteśmy przyzwyczajeni do wielkich i wystawnych przyjęć z wieloma udogodnieniami. Kręcimy nosem, gdy nie ma klimatyzacji a mamy datę w lecie, kręcimy nosem jeśli jest za mało miejsca, kręcimy nosem na zbyt małą ilość zimnych przystawek. Co więc nas kręci w ślubach boho?

Miejsce – na wielu, wielu zdjęciach widzimy przepiękne krajobrazy, altanki ustawione w górach, na plaży, w ogrodzie czy nawet w środku lasu. Nasze oczy cieszą się na sam widok tej atmosfery i tej wolności, która wręcz bije z tych zdjęć. Nieco enigmatyczny nastrój, wiele szczęścia, zero stresu. I to nas pociąga – ucieczka do miejsca, gdzie szybko i bez stresu weźmiesz ślub ze swoim ukochanym, nie martwiąc się o to czy tort jest wystarczająco duży, czy wszyscy goście przyjdą i czy będą zadowoleni. Ja wyczuwam w stylu boho ogromną beztroskę i czystą radość na myśl o ślubie. W Polsce jedyna możliwość wzięcia ślubu w bardziej egzotycznym miejscu niż kościół to ślub cywilny w terenie. Wesele można zorganizować w jakimś starym miejscu, stodole, zajeździe z dużą ilością drewna, w namiocie a nawet całkowicie w plenerze. 

Pary młode kierują się kilkoma zasadami:
  • ma być przyjemnie i domowo
  • ma być wygodnie i luźno
  • ma być romantycznie
  • BEZSTRESOWO

Te zasady tyczą się całej ceremonii, sukni, dekoracji, jedzenia, zabaw i całego późniejszego życia. Cieszą się tym, co mają i to im wystarcza. 

Sukienka w stylu boho zazwyczaj jest biała, ale coraz częściej widać na horyzoncie delikatne szarości, róże, brzoskwinie i inne pastele. Warto wybrać wygodną i lekką sukienkę, aby nie martwić się wizytami w toalecie, obtarciami czy ciężarem sukienki. Powinna być zrobiona z koronki i delikatnych materiałów jak tiul, szyfon, jedwab. Często widzimy, że Panny Młode wybierają sukienki z mocnymi wycięciami i przezroczystościami, więc można iść w tę stronę i odsłonić nieco więcej ten jeden raz.

Makijaż i fryzura. O ile we fryzurach jest dowolność, gdzie królują loki, fale, warkocze i luźne upięcia oraz etniczne dodatki tak w makijażu zauważyłam dwa główne „nurty” – boho delikatne i romantyczne, czyli delikatny makijaż z mocniej zaakcentowanym okiem oraz neutralnymi ustami a także boho ciemne i mroczne, czyli mocne i kolory ust i oczy – przydymione, kocie oko i eyelinery. 

>Fryzury ślubne w stylu boho.

Dekoracje w stylu boho cechują się nieskończoną kreatywnością i pomysłami. Dlaczego? Można wykorzystać każdy element przyrody do dekoracji. Kwiaty nie powinny zamykać się w 2-3 gatunkach czy kolorach, im więcej kolorów, zieleni tym przytulniej i delikatniej to wygląda. Dekoracje przestają wyglądać na zbyt eleganckie i zbyt mocno wykreowane na ten jeden dzień. Można użyć zebranych gałęzi, liści, traw, zbóż a nawet mchu – do dekoracji ścian, sufitu (o ile taki będzie 😉 ) stołu. 

Problem natomiast powstaje w związku z muzyką na takim weselu. Dlaczego? Ponieważ Pary Młode zazwyczaj wynajmują kapele i zespoły grające muzykę folk, country, indie rock. W Polsce natomiast zaznać czegoolwiek innego niż zespół grający głównie disco polo. Oczywiście coraz częściej pary wynajmują dj-ów, jednak wciąż jest to muzyka szybka, najczęściej właśnie disco polo, pop a także hity lat 80 i 90. Można ustalić z wykonawcą rodzaj granej muzyki i przekazać kilka tytułów do inspiracji. 

>Jesienna playlista – idealna muzyka na wesele w stylu boho.

MIEJSCA

barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-6 barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-5 barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-4 barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-3 barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-2 barbeo-slub-wesele-w-stylu-boho-style-wedding-bohemian-etno-place-inspiration-1

DEKORACJEbarbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-17 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-16 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-15 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-14 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-13 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-12 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-11 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-10 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-9 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-8 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-7 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-6 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-5 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-4 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-3 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-2 barbeo-slub-wesele-boho-inspiracje-dekoracje-inspi-decoration-wedding-rustic-vintage-country-1
FRYZURY, SUKNIEbarbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-10 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-9 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-8 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-7 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-6 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-5 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-4 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-3 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-2 barbeo-suknia-slub-wesele-boho-style-wedding-suknia-slubna-fryzury-slubne-makijaz-slubny-bukiet-slubny-1

Według mnie ślub i wesele boho mają wiele do zaoferowania i zainspirowania się. Do mnie  najbardziej przemawia nastawienie bezstresowe do uroczystości i całej zabawy, a także muzyka! Mojej jesiennej playliście znalazłabym wiele utworów pasujących do przyjęcia weselnego boho. 

 

Co Ci się najbardziej podoba w stylu boho? Wybrałabyś go jako motyw przewodni swojego wesela?

Buziaki, Basia.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zaobserwuj mnie  i podziel się z innymi 🙂

FACEBOOKINSTAGRAM G+ 

GRUPA ŚLUBNANAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY ŚLUBNE – BLOGGERKI URODOWE

9 thoughts on “Ślub #10 – ślub i wesele w stylu boho”

  1. Już raz wyszłam za mąż w tradycyjny sposób, ale gdybym miała jeszcze raz to pewnie tak by właśnie wyglądał. Pięknie

  2. Szczególnie mi przypadły do gustu te suknie ślubne i dekoracje stołów :)) Pojedyncze inspiracje są bardzo fajne, ale w Polsce również nie wyobrażam sobie całego wesela w tym stylu 🙂

  3. Fenomenalne zdjęcia! Bardzo mi się podoba. Masz rację, że ten styl dopiero wchodzi na nasz rynek. Niestety nie każdy firma dekoracyjna ma w swoim asortymencie odpowiedni zestaw dekoracji. Za to ci którzy mają narzucają gigantyczne stawki, a ślub sam w sobie tanim przedsięwzięciem nie jest. Zawsze można pokusić się o własne dekoracje ale do tego trzeba mieć genialną wyobraźnię, niesamowity talent artystyczny i masę przyjaciół którzy będą chcieli się zaangażować. Najgorsze błędy jakie widziałam w tym roku to próba wepchnięcia tego stylu do sali z kryształowymi żyrandolami, ciężkimi materiałami na oknach i podświetlanym sufitem. Niekiedy już sam wybór sali narzuca nam styl dekoracji i nie warto na siłę robić czegoś całkowicie innego, bo efekt może okazać się mizerny. Fakt, że styl boho aż prosi się o to aby odejść od typowych sal weselnych na rzecz stodoły czy pleneru. Szkoda, że pogoda w naszej strefie jest dość nieprzewidywalna, bo gdyby było inaczej skusiłabym się na taki styl.. na zgubę wszystkim weselnym marudom 😀

  4. Uważam, że styl boho w ślubnej branży to jeden z lepszych stylów jaki może się trafić! Aż żal, że ślub mam już za sobą…
    W ogóle te zdjęcia, które wygrzebałaś z sieci… Wzruszają, zachwycają i wzbudzają w człowieku tyle ciepła <3 Cudo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *